przygody intelektualisty

Skok na Trybunał Konstytucyjny

PiS zrobił rzecz, która do tej pory nie miała miejsca w wolnej Polsce : zdobył większość parlamentarną, która umożliwia przeforsowanie dowolnych ustaw.

Ponieważ szedł do wyborów z hasłami zmian i naprawy tego, co popsuła w Polsce poprzednia ekipa – kiedy okazało się, że nikt nie jest w stanie im realnie zaszkodzić – wzięli się do roboty.

Powołanie na ministrów Ziobrę, Maciarewicza, posłanie do służb specjalnych Kamińskiego już pokazało, że nie boją się nikogo. Potem kasacja Prezydenta i wreszcie ustawa o Trybunale Konstytucyjnym.

Zamach na demokrację!

Skok na Trybunał!

Podniosły się głosy liberałów i liberalnych demokratów.

Wygląda, jakby obawiali się tego, do czego prawica doprowadzi. Czego można spodziewać się po konserwatystach o tradycyjnym nastawieniu religijnym? Fanatyzmu, braku tolerancji? Niższych podatków? Wspieranie rozrodczości i utrudnianie rozprzestrzeniania się związków homoseksualnych? Tak, tego właśnie możemy się spodziewać. Jedyne, czego się nie spodziewam to zamachy samobójcze, strzelanie na oślep w tłum. Nie ma u nas miejsca na dwa fanatyzmy, a jeśli mam już wybierać, to wolę naszych oszołomów. To nasz świr, polski. Jeśli utrudni wniknięcie do nas obcego fundamentalizmu – to ja się zgadzam.

I powtarzając za słuchaczem Polskiego Radia:

Nie głosowałem na PiS, ale patrząc co robią, coraz bardziej mi się to podoba.

Dziwne?

Na trudne czasy liberalizm, otwarcie ramion, zgoda na inne systemy wartości niestety nie wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Cóż, po działaniach PiS widać, że to świry, ale kto wie, może w tym szaleństwie jest metoda?